KONST / Litografier / Färglitografi 12846445
nr 1284 6445
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 3/36, Carl XII staty. Motivet: 47x34 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 28 oktober 2019
kl 19:55:00
100 kr
150 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren